2.6 C
piątek, 29 marca, 2024

Chile mistrzem Copa America 2016! Messi nie trafił karnego i zrezygnował z gry w kadrze

Po raz drugi raz z rzędu Copa America dla Chile! W wielkim finale Arturo Vidal i spółka pokonali Argentynę po serii rzutów karnych. Załamany Leo Messi powiedział po meczu, że kończy reprezentacyjną karierę.

– To koniec. Był to mój czwarty finał – przegrany. To nie dla mnie – tłumaczy sensacyjną decyzję Messi.

Chociaż w całym turnieju grał znakomicie, to w najważniejszym spotkaniu kompletnie zawiódł. W serii rzutów karnych kopnął nad bramką. Prócz niego jedenastki nie wykorzystał również Lucas Biglia. Po stronie Chile pomylił się jedynie Arturo Vidal.

messi3

W regulaminowym czasie gry było 0:0. Dogrywka także nie przyniosła rozstrzygnięć. Argentyna, choć miała więcej sytuacji od Chile, to nie potrafiła udowodnić swojej przewagi. A przed przerwą straciła jeszcze Marcosa Rojo, który obejrzał czerwoną kartkę. W meczu o trzecie miejsce, rozegranym z soboty na niedzieli, Kolumbia wygrała z USA 1:0. Decydującą bramkę zdobył Carlos Bacca.

Chile – Argentyna 0:0, 4:2 w karnych

Chile: Bravo – Isla, Medel, Jara, – Aranguiz, Diaz, Vidal – Sanchez (104’ Silva), Fuenzalida (80’ Puch), Vargas (109’ Castilo).

Argentyna: Romero – Mercado, Otamendi, Funes Mori, Rojo – Mascherano, Biglia, Banega (111’ Banega) -Messi, Higuain (70’ Aguero), Di Maria (57’ Kranevitter)

Żółte kartki:Diaz, Beausejour, Aranguiz – Mascherano, Messi, Kranevitter.

Czerwona kartka: Rojo (Argentyna)

Widzów: 82 000