HomeUSAChicago

Chicagowskie uczelnie w gronie najlepszych w USA

Chicagowskie uczelnie w gronie najlepszych w USA

Dwa chicagowskie uniwersytety znalazły się wśród najlepszych w Stanach Zjednoczonych. Ranking opublikował WalletHub. Northwestern University  uplasowano na 8. miejscu a University of Chicago na 16.

 

Uniwersytet Northwestern wyróżniono między innymi za wskaźnik przyjęć, wysoką liczbę studentów, którzy go ukończyli i wynagrodzenie na jakie mogą liczyć legitymując się dyplomem tej uczelni. Z kolei Uniwersytet Chicago doceniono za zasoby, także za liczbę przyjęć oraz za różnorodność rasową oraz pod względem płci studentów. Mogą oni też liczyć na dobre zarobki po ukończeniu tej uczelni.

Na pierwszym miejscu rankingu najlepszych uniwersytetów i college’ów 2021 w USA jest Uniwersytet Harvarda, na drugim Yale, na trzecim   Massachusetts Institute of Technology, na czwartym Princeton a na piątym California Institute of Technology.

WalletHub przygotował też zestawienie najlepszych uczelni w Illinois. Na pierwszym miejscu tego rankingu jest Uniwersytet Northwestern, na drugim Uniwersytet Chicago, na trzecim Illinois Institute of Technology, na czwartym Uniwersytet Illinois Urbana-Champaign a na piątym University of St. Francis.

 

BK

COMMENTS