HomeUSAChicago

Chicagowska policja monitoruje media społecznościowe

Chicagowska policja monitoruje media społecznościowe

W departamencie policji Chicago powstał specjalny wydział monitorujący aktywność w mediach społecznościowych. To właśnie na tych platformach od paru miesięcy organizowane są różne akcje niezgodne z prawem – powiedziała burmistrz Lori Lightfoot.

 

W centrum zapobiegania przestępczości i informacji pracuje 20 osób. Mają one przez całą dobę sprawdzać media społecznościowe. W przypadku pojawienia się informacji wskazujących na planowane przestępstwo natychmiast zostaną o tym powiadomione jednostki bezpieczeństwa.

Burmistrz zaznaczyła, że centrum   korzysta z nowoczesnej technologii, pomagającej w szybszej weryfikacji danych. Skupi się również na identyfikacji sprawców ostatnich kradzieży w centrum Chicago. Udało się już przeanalizować nagrania miejskiego monitoringu – powiedziała Lightfoot.

Z kolei nadkomisarz departamentu policji Chicago, David Brown zapowiedział, że w przypadku aktów wandalizmu i grabieży funkcjonariusze będą przebijać opony i blokować ulice. „Użyjemy wszystkich dostępnych środków by powstrzymać przestępców” – zapewnił nadkomisarz.

 

BK

COMMENTS