HomeUSAChicago

Chicagowscy radni przesłuchali zarząd CPS ws. molestowania seksualnego uczniów

Chicagowscy radni przesłuchali zarząd CPS ws. molestowania seksualnego uczniów

Chicagowscy radni przesłuchali w środę osoby z zarządu CPS w sprawie oskarżeń o molestowanie seksualne uczniów. Wśród zeznających nie było jednak prezes CPS, Janice Jackson.

 

Wiadomo, że spotkała się ona wcześniej z burmistrzem Rahmem Emanuelem, któremu przedstawiła dotychczasowe ustalenia. Radni nie kryli rozczarowania, że Jackson nie zdecydowała się na rozmowę z nimi. Pozostali urzędnicy z zarządu CPS potwierdzili powołanie specjalnego biura o nazwie Office of Student Protections and Title IX, które zajmuję się dochodzeniem w sprawach o molestowanie seksualne uczniów. Zaznaczyli, że poszkodowani mogą się do niego zwracać także o pomoc.

Policja prowadzi dochodzenie odnośnie ponad 500 przypadków molestowanie seksualnego uczniów CPS w ciągu ostatnich 10 lat. Od września tego roku zgłoszonych zostało blisko 600 kolejnych spraw co daje ogółem już ponad 4 tysiące przypadków, kiedy to nauczyciele lub inni pracownicy szkół publicznych niestosownie zachowywali się wobec młodych ludzi a nawet dopuszczali się przestępstw seksualnych.

 

BK

COMMENTS