HomeUSAChicago

Chicago zamyka ulice. Restauracje będą miały więcej miejsca dla klientów

Chicago zamyka ulice. Restauracje będą miały więcej miejsca dla klientów

Władze Chicago zamkną niektóre odcinki ulic. Burmistrz Lori Lightfoot przedstawiła w piątek plan pod nazwą “Our Streets” czyli nasze ulice.

 

W jego ramach wytrzymany zostanie ruch samochodowy na wyznaczonych ulicach. Ma to zapewnić więcej miejsca dla pieszych i rowerzystów. W czwartek burmistrz poinformowała, że Chicago przystąpi do trzeciego etapu Illinois dopiero w najbliższą środę, 3 czerwca. W piątek rozpoczęło się wznawianie działalności gospodarczej w pozostałych rejonach Illinois.

Zamknięcie ulic pozwoli restauracjom i barom na umieszczenie stolików przed lokalami gastronomicznymi. Zgodnie z zasadami trzeciego etapu otwierania biznesów, możłiwa będzie obsługa klientów wyłącznie przy stolikach znajdujących się w odległości 6 stóp na zewnątrz lokalu. Lori Lightfoot dodała, że zablokowanie ruchu samochodowego umożliwi zachowanie dystansu społecznego osobom spacerującym w centrum miasta.

Zamknięta zostanie w dzielnicy Lakeview ulica Broadway od Belmont Avenue do Diversey Parkway, w dzielnicy West Loop ulica Randolph od zjazdu z autostrady do ulicy Elizabeth, w dzielnicy Chatham 75 ulica od Calumet Avenue do Indiana Avenue. Ponadto ruch wstrzymany będzie w Little Village na 26 ulicy od Central Park do Harding Avenue, w pobliżu West Side na ulicy Taylor od Loomis do Ashland Avenue oraz na ulicy Rush od Oak do Cedar. Władze miasta nie wykluczyły zamknięcia kolejnych ulic.

 

BK

COMMENTS