HomeUSAChicago

Chicago przeznaczyło 100 milionów dolarów na pożyczki dla małych firm

Chicago przeznaczyło 100 milionów dolarów na pożyczki dla małych firm

Chicago rozpoczęło przyjmowanie aplikacji na niskooprocentowane pożyczki dla małych biznesów, dotkniętych pandemią koronawirusa. Na ten cel przeznaczono 100 milionów dolarów.

 

Burmistrz Lori Lightfoot wraz ze skarbnikiem miejskim, Melissą Conyears-Ervin ogłosiła podczas wtorkowej konferencji prasowej uruchomienie funduszu na rzecz małej przedsiębiorczości (Chicago Small Business Resiliency Fund) mającego pomóc przetrwać wielu biznesom, które straciły dochód w związku z trwającym kryzysem. Aplikacje składać można na stronie connect2capital.com/partners/chicago-small-business-resiliency-fund/

Pięcioletnia pożyczka do 50 tysięcy dolarów przeznaczona jest dla firm, których roczny dochód nie przekracza 3 milionów dolarów i które w ciągu ostatnich tygodni odnotowały co najmniej 25 proc. spadek dochodu z powodu pandemii koronawirusa. Firmy, które będą ubiegać się o niskooprocentowaną pożyczkę powinny zatrudniać nie więcej jak 50 osób. Władze miasta zastrzegły, że 50 procent z kwoty uzyskanego wsparcia musi być przeznaczone na wypłaty dla pracowników.

„Wiemy, że jest to trudny czas dla nas wszystkich także dla właścicieli małych biznesów. Dlatego chcemy im finansowo pomóc” – powiedziała Lori Lightfoot podczas wtorkowej konferencji prasowej z udziałem gubernatora, na której przedstawiono też najnowsze dane statystyczne odnośnie zachorowań w Illinois na COVID-19. Przypomnijmy, że testy potwierdził koronawirusa w naszym stanie u 5 994 z czego 99 zmarło.

 

BK

COMMENTS