HomeUSAChicago

Chicago ogranicza godziny otwarcia restauracji i barów

Chicago ogranicza godziny otwarcia restauracji i barów

Restauracje i bary w Chicago sprzedające alkohol mogą być czynne tylko do północy – zdecydowały władze miasta. Oświadczenie w tej sprawie wydało w piątek biuro burmistrz, Lori Lightfoot .

 

Czytamy w nim, że zgodnie z nową regulacją, wydaną przez wydział ds. biznesowych i ochrony konsumenta nowe restrykcje mają zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa.   Odbiór zamawianej w restauracjach żywności może być kontynuowany po północy pod warunkiem, że klienci nie wchodzą do lokalu gastronomicznego.

Zgodnie z wcześniej wydanym zarządzeniem restauracje i bary mogły sprzedawać alkohol, znajdującym się w nim klientom do 11 przed północą a na wynos do 9 wieczorem. Nowe obostrzenia nie dotyczą restauracji, które nie mają licencji na sprzedaż alkoholu.

Wydział ds. biznesowych i ochrony konsumentów od 3 czerwca, kiedy to otwarto restauracje w Chicago po pandemii otrzymał 1112 skarg. W 483 przypadkach przeprowadzono wewnętrzne dochodzenie i za złamanie nowych przepisów wydano upomnienia właścicielom 81 lokali gastronomicznych a 17 otrzymało grzywny.

 

BK

COMMENTS