Chicago: Msza święta w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej

Chicago: Msza święta w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej

Pamięć 96 ofiar katastrofy smoleńskiej uczci także amerykańska Polonia. W 8. rocznicę tragedii, w Chicago zostanie odprawiona msza święta w ich intencji.

Polonia spotka się wieczorem czasu lokalnego w Kościele św. Ferdynanda w Chicago. Po mszy świętej w sali parafialnej odbędzie się projekcja filmu Anity Gargas “W imię honoru”.
W chicagowskich obchodach będzie uczestniczyć jedna z rodzin smoleńskich – bliscy Wojciecha Seweryna. Polonijny artysta plastyk był na pokładzie prezydenckiego samolotu podczas lotu do Smoleńska. To jedyna osoba z amerykańskim obywatelstwem, która zginęła w katastrofie smoleńskiej.
Wojciech Seweryn jest autorem pomnika katyńskiego na cmentarzu świętego Wojciecha w podchicagowskiej miejscowości Niles. W 2011 roku przy nim stanęła tablica upamiętniająca ofiary katastrofy smoleńskiej. W niedzielę w
tym miejscu ma odbyć się apel pamięci.
O tragicznych wydarzeniach sprzed ośmiu lat z chicagowską Polonią mają rozmawiać członkowie podkomisji smoleńskiej. To spotkanie odbędzie się 20 kwietnia. Ma w nim uczestniczyć między innymi szef podkomisji – poseł
Antoni Macierewicz.
Patronat nad obchodami objął Konsulat Generalny RP w Chicago.

IAR/Piotr Orłowski/Chicago/mcm/kanoCOMMENTS

WORDPRESS: 0