HomeUSAChicago

Chicago dopisało trzy stany do listy z zalecaną kwarantanną

Chicago dopisało trzy stany do listy z zalecaną kwarantanną

Do chicagowskiej listy z zalecaną kwarantanną dołączono we wtorek trzy stany. Umieszczono na niej Hawaje i ponownie Nebraskę oraz Karolinę Północną.

 

Władze Chicago zalecają obecnie poddanie się dobrowolnej, 14-dniowej izolacji osobom przyjeżdżającym z 22 stanów w tym z Portoryko. Oprócz wspomnianych regionów są to: Alabama, Arkansas, Kalifornia, Floryda, Georgia, Idaho, Iowa, Kansas, Luizjana, Mississippi, Missouri, Nevada, Dakota Północna, Oklahoma, Karolina Południowa, Dakota Południowa, Tennessee i Teksas.

Kwarantanną obejmowane są te stany, w których na 100 tysięcy mieszkańców przypada 15 lub więcej potwierdzonych przypadków koronawirusa. Do chicagowskiej listy w przyszłym tygodniu może dołączyć Indiana, gdzie notuje się wzrost zachorowań na COVID-19. Dyrektor departamentu zdrowia Chicago, doktor Allison Arwady przyznała, że wprawdzie wskaźnik w sąsiednim stanie wynosi już 15.8 na 100 tysięcy mieszkańców jednak na razie wstrzymano się z wciągnięciem Indiany na listę z sugerowaną kwarantanną. Podkreśliła, że w Indianie ponownie otwarto uczelnie, na których odnotowano dużą liczbę przypadków koronawirusa.

 

BK

COMMENTS