HomeUSAChicago

Chicago dopisało Florydę do listy z zalecaną kwarantanną

Chicago dopisało Florydę do listy z zalecaną kwarantanną

Chicago dodało Florydę do listy zalecanej kwarantanny. Znajduje się na niej 31 stanów i Portoryko. Władze Wietrznego Miasta poinformowały, że w związku z rosnącą liczbą zachorowań na koronawirusa w przyszłym tygodniu do listy może dołączyć także Michigan.

 

Na razie stan ten umieszczono na tzw. liście ostrzegawczej. Z kolei Wirginia Zachodnia i Delaware mogą być wyłączone z grupy stanów z zalecaną kwarantanną, jeżeli w dalszym ciągu notowany będzie tam spadek zakażeń.

Obecnie dobrowolną izolację władze Chicago sugerują osobom przyjeżdżającym z Portoryko a także ze stanów:   Alabama, Alaska, Arkansas, Kolorado, Delaware, Floryda, Idaho, Indiana, Iowa, Kansas, Kentucky, Minnesota, Mississippi, Missouri, Montana, Nebraska, Nevada, Nowy Meksyk, Karolina Północna, Dakota Północna, Ohio, Oklahoma, Rhode Island, Karolina Południowa,. Dakota Południowa, Tennessee, Teksas, Utah, Virginia Zachodnia , Wisconsin i Wyoming.

Na liście z zalecaną kwarantanną umieszczane są te stany i regiony w których na 100 tysięcy mieszkańców potwierdza się w ciągu 7 dni 15 lub więcej zakażeń koronawirusem.

 

BK

COMMENTS