4.5 C
piątek, 29 marca, 2024

Chicago Bulls w fazie play-off!

W lidze NBA, w ostatnim meczu sezonu zasadniczego, Chicago Bulls rozgromili u siebie Brooklyn Nets 112 – 73, przypieczętowując tym samym swój awans do fazy play-off.

Sytuacja Bulls była przed wczorajszym spotkaniem jasna. Zwycięstwo gwarantowało im awans do kolejnej fazy rozgrywek. Porażka oznaczała awans ekipy Miami Heat, która pokonała na własnym terenie Washington Wizards 110 – 102.

Na szczęście Byki musieli zmierzyć się z najgorszą drużyna ligi, w składzie której zabrakło dodatkowo trzech najlepszych zawodników. Brook Lopez, Jeremy Lin i Trevor Booker nie pojawili się wczoraj na parkiecie United Center.

Mecz był wyrównany tylko w 5 pierwszych minutach. Później, w końcówce pierwszej kwarty, Bulls zdobyli 14 kolejnych punktów i do końca spotkania powiększali swoją przewagę. W czwartej kwarcie dominacja gospodarzy była Totalna. Bulls wygrali ją 37 – 17. Nets grali wczoraj przy słabej, zaledwie 32% skuteczności i w całym meczu trafili tylko 3 z oddanych 33 rzutów za 3 punkty.

W ekipie z Chicago do gry po kontuzji nadgarstka powrócił Rajon Rundo. Jimmy Butler z 25 punktowym dorobkiem był najskuteczniejszym strzelcem w drużynie. Świetnie spisał się również wchodzący z ławki Paul Zipser – zdobywca 21 punktów.

Byki wracają do Play-Offs po rocznej przerwie. W pierwszej rundzie trafiają na Boston Celtics, ekipę, z którą w tym sezonie mierzyli się czterokrotnie notując 2 zwycięstwa i 2 porażki.

Pierwszy mecz między Chicago Bulls i Boston Celtics odbędzie się w sobotę. W pozostałych parach w konferencji wschodniej zmierzą się: