12.9 C
piątek, 19 kwietnia, 2024

Chicago Blackhawks prowadzą w finale 3 : 2

Hokeiści Chicago Blackhawks wygrali z Tampa Bay Lightning 2:1 w meczu finałowym ligi NHL o Puchar Stanleya.

Po pięciu meczach Blackhawks prowadzą 3-2.

W sobotę „Czarne Jastrzębie” pokonały na wyjeździe ekipę Lightning 2:1.

Spotkanie numer sześć rozpoczęło się od serii błędów, a w roli głównej wystąpili bramkarze.

Najpierw fatalnie pomylił się Corey Crawford z Blackhawks, ale z prezentu nie skorzystał Rosjanin Nikita Kuczerow,

a dodatkowo doznał kontuzji. Chwilę później nieczysto uderzył krążek Szwed Victor Hedman, a do tego zderzył z własnym golkiperem Benem Bishopem, który daleko wyjechał z bramki. W tej sytuacji Patrickowi Sharpowi nie pozostało nic innego, jak posłać krążek do siatki.

W drugiej tercji do remisu doprowadził niepilnowany Fin Valteri Filppula, który z dość ostrego kąta pokonał Crawforda.

O losach meczu przesądził Antoine Vermette, który w 42. minucie z dobitki zaskoczył bramkarza gospodarzy.

Kolejne spotkanie odbędzie się w Chicago w poniedziałek.