15 C
Chicago
wtorek, 27 lutego, 2024

Radny Reboyras Przewodniczącym Specjalnej Komisji Miejskiej d/s Census 2020 w Chicago

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

CHICAGO: Radny Ariel Reboyras został mianowany Przewodniczącym Specjalnej Komisji zajmującej się sprawami Census 2020 w Wietrznym Mieście.

Reboyras udzielił wywiadu dla Radia dla Ciebe-Polski FM 92.7, w czasie którego rozmawialiśmy na temat Spisu Powszechnego. Konstytucja Stanów Zjednoczonych wymaga, aby przeprowadzić co 10 lat Spis Powszechny/Census.

 

Od wyników spisu powszechnego zależy liczba miejsc w Izbie Reprezentantów – niższej Izbie Kongresu Stanów Zjednoczonych, jakie przypadają dla poszczególnych stanów, jak będą wyglądać granice okręgów wyborczych, a także sposoby wydatkowania funduszy federalnych w wysokości 675 miliardów dolarów rocznie w poszczególnych stanach i w lokalnych społecznościach.

Cały proces liczenia osób zamieszkujących w Stanach Zjednoczonych rozpocznie się 1 marca. Do 1 kwietnia 2020 powinniśmy otrzymać informację na temat spisu i powinniśmy odpowiedzieć w jednej z form: elektronicznej, telefonicznej, listownej.

Udział w spisie powszechnym jest obowiązkowy dla wszystkich osób mieszkających w USA, bez względu na status imigracyjny.

Lori Lighfoot, burmistrz Miasta Chicago, mianowała Radnego Ariego Reobyrasa, Przewodniczącym Specjalnej Komisji, która będzie się zajmować sprawami Spisu Powszechnego w Chicago.

Reboyras mówił o różnych obawach, jakie mają mieszkańcy Chicago, które powstrzymują ich przed udziałem w Spisie Powszechnym.

Radny Reboyras i jego współpracownicy będą organizować 6 dużych spotkań publicznych, poświęconych spisowi powszechnemu. Celem tych spotkań jest dostarczanie dodatkowych informacji mieszkańcóm miasta Chicago i odpowiedzi na różne pytania.

Spis Powszechny jest organizowany przez Urząd Spisu Ludności działający przy agencji federalnej – US Department of Commerce/Departamencie Handlu.

Dostarczenie rzetelnych informacji na temat Spisu Powszechnego ma na celu zapobieżenie próbom oszustw pojawiających się przy tak dużych projektach.

Organizatorzy spisu powszechnego zapewniają, że odpowiedzi mieszkańców Stanów Zjednoczonych są chronione prawem federalnym.

 

Tekst i zdjęcia @ Andrzej Mikołajczyk

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520