Chełm: Ktoś bestialsko okaleczył psy. Jednego pociął nożem, drugiego oskalpował i włożył do worka na śmieci

Chełm: Ktoś bestialsko okaleczył psy. Jednego pociął nożem, drugiego oskalpował i włożył do worka na śmieci

Dwa makabryczne zgłoszenia otrzymało jednego dnia chełmskie schronisko. Pierwsze dotyczyło psa, którego ktoś pociął nożem, drugie – psa ze złamaną i oskalpowaną łapą, włożonego do worka na śmieci. Sprawców bestialskiego okaleczenia zwierząt szuka policja.

Miniony poniedziałek był wyjątkowo okrutny dla pracowników schroniska dla zwierząt w Chełmie. Jednego dnia otrzymali dwa zgłoszenia o bestialsko okaleczonych psach znalezionych w różnych częściach miasta. – Zgłoszenia otrzymaliśmy od Straży Miejskiej. Psy zostały przekazane do lecznicy dla zwierząt, gdzie lekarze udzielili im pomocy – mówi Mirosław Blacha, administrator schroniska. Pierwsze zgłoszenie schronisko otrzymało tuż po godzinie 8. W centrum miasta, przy restauracji Gęsie Sprawki, na schodach leżał pies cały we krwi.

 

Jak się okazało, zwierzę miało liczne rany cięte na całym ciele. Według lekarzy pies został okaleczony nożem. Podczas operacji założono mu około stu szwów. Niedługo potem schronisko otrzymało kolejne zgłoszenie. Przy ul. Rejowieckiej, w pobliżu Castoramy znaleziono rannego psa.

 

– Ludzie znaleźli worek na śmieci, w którym coś się szarpało. Gdy go rozerwali, okazało się, że był w nim pies, cały we krwi – informują pracownicy schroniska. – Po dotarciu na miejsce widzimy przerażoną sunię. Skąd krew w worku i na niej? Przednia łapa oskalpowana i złamana. Udajemy się natychmiast do lecznicy, sunia dostaje silne leki przeciwbólowe, łapa zostaje opatrzona, we wtorek przejdzie zabieg amputacji – opisują. Można więc powiedzieć, że najgorsze już minęło.

 

– Na chwilę obecną zwierzęta są u nas w schronisku – dodaje Mirosław Blacha. – Zrobimy co w naszej mocy, żeby sprawcy zostali ukarani. Obydwa przypadki zostały zgłoszone chełmskiej policji. – Na obecną chwilę nie łączymy tych dwóch spraw ze sobą – mówi kom. Ewa Czyż z KMP w Chełmie. – Wyjaśniamy te sprawy w kierunku znęcania się nad zwierzętami. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat trzech.

 

aipCOMMENTS

WORDPRESS: 0