28.3 C
Chicago
piątek, 12 lipca, 2024

Chaos na lotnisku O’hare. LOT rozpoczyna odprawę na cztery godziny przed odlotem

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Od paru dni na Midway i O’Hare ustawiają się długie kolejki pasażerów, którzy czekają do odprawy nawet kilka godzin, wielu z nich nie zdążyło na samolot. Powodem chaosu nie tylko na chicagowskich lotniskach, ale także na innych w USA, jest brak wystarczającej liczby funkcjonariuszy TSA.

Z uwagi na długie kolejki do odprawy, Polskie Linie Lotnicze LOT zachęcają podróżnych do wcześniejszego przybycia na lotnisko, a odprawę podróżnych rozpoczynają na cztery godziny przed planowanym odlotem. O tym, co obecnie dzieje się na lotnisku oraz porad dla pasażerów LOT-u, udzielała na antenie radia Polski.FM Menager Regionalny PLL LOT Anna Aniołkowska.

https://soundcloud.com/polskifm-716869918/lot-gigantyczne-kolejki-na-lotnisku-ohare

Sytuacja na chicagowskich lotniskach wkrótce może ulec poprawie. Burmistrz Rahm Emanuel zapowiedział, że w ciągu najbliższych paru tygodni zatrudnionych zostanie 58 nowych funkcjonariuszy TSA (Administracji Bezpieczeństwa Transportu – Transportation Safety Administration), a do połowy sierpnia pojawi się jeszcze 250 nowych funkcjonariuszy, zajmujących się kontrolą pasażerów. W dodatku 100 oficerów TSA, pracujących do tej pory na pół etatu otrzyma stałą pracę.

We wtorek Peter Neffenger zarządzający Administracją Bezpieczeństwa Transportu przeprosił za utrudnienia pasażerów, którzy w niedzielę nie odlecieli z O’Hare.

Red./BK/twitter

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520