28 C
Chicago
piątek, 12 lipca, 2024

CES Asia 2017: Ubrania z dodatkiem elektroniki

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Zwykłe ubranie już się nie liczy. Koniecznie musi być z dodatkiem… elektroniki. Czyli wearables- odzież lub akcesoria, zawierające zaawansowane technologicznie gadżety, które w najbliższym czasie beda dominowac na naszych rynkach.

 

Tak sugerowały liczne ekspozycję na tegorocznym CES Asia. Te zabawki wzmontowana w nasz ubiór służą najczęściej do komunikacji i śledzenia stanu naszego zdrowia. Wystarczyło tylko popatrzeć na naszpikowaną elektroniką koszule, dzieło tokijskiej firmy Xenoma. Zbierane przez sensory informacje z naszego ciała pomogą nie tylko kontrolować nasze zachowanie podczas gier wideo, ale też przy treningu sportowców. E-skóra ma 14 sensorów umieszczonych w wielu punktach ciała, które gromadzą informacje o naszych ruchach, skłonach przez Bluetooth 4.2.

 

Podobne rozwiązanie zaproponowała firma Min Yang Biomedical Co., która od dekady pracuje nad budową inteligentnych, elektronicznych elementów naszego ubioru. Doszli już do takiej wprawy, że wmontowane w koszule sensory są w stanie  wykonać elektrokardiogram czy mierzą temperaturę ciała. Podczas jednego z paneli na CES Asiaw Szanghaju jedną z dyskutantek była kanadyjska projektantka naszpikowanych elektroniką ubiorów. Jej zdaniem ten segment będzie się rozwijał dynamicznie, co wymaga współpracy nie tylko inżynierów, elektroników, ale sprzedawców ubiorów.

 

Patrząc na to wszystko Gary Shapiro, człowiek instytucja, który sprawił, że raz do roku świat zjeżdża latem do Szanghaju, a na początku każdego roku zaś do Las Vegas, by podziwiać to, co nowe i ważne w użytkowej elektronice twierdzi, że poziom innowacyjności zaprezentowany przez wystawców w Szanghaju napawał optymizmem. Jego zdaniem rynek azjatycki rozwija się niezwykle dynamicznie, a miejscowe firmy w lot pojęły, że elektroniczne nowinki to rynek warty setki miliardów dolarów rocznie i jest naprawdę o co się bić.

 

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520