HomePILNE

Ceny gazu w 2019 roku. SPRAWDŹ!

Ceny gazu w 2019 roku. SPRAWDŹ!

Odbiorcy zapłacą w tym roku za gaz mniej więcej tyle samo co w ubiegłym. Wzrost cen gazu został zneutralizowany spadkiem opłat dystrybucyjnych – poinformował Urząd Regulacji Energetyki. Prezes URE zatwierdził taryfy PGNiG Obrót Detaliczny oraz Polskiej Spółki Gazownictwa.

Spółka PGNiG Obrót detaliczny wnioskowała o podniesienie cen gazu dla odbiorców w gospodarstwach domowych o 2,5 procent, a jako uzasadnienie podała wzrost kosztów zakupu paliwa na Towarowej Giełdzie Energii. Prezes URE zatwierdził taryfę na tym poziomie, jednocześnie akceptując zmniejszone średnio o 5 procent stawki opłat dystrybucyjnych Polskiej Spółki Gazownictwa.
“Zatwierdzenie przez Prezesa URE taryf obu firm, dla odbiorców w gospodarstwach domowych oznacza, że finalnie wzrost cen gazu zostanie zneutralizowany spadkiem opłat dystrybucyjnych. W efekcie łączne płatności za gaz dla odbiorców w gospodarstwach domowych, dla średnich poziomów zużycia w kraju, pozostaną na poziomie zbliżonym do dotychczasowego” – czytamy w komunikacie URE.

IAR/URE/jj

 

COMMENTS