HomePOLSKA

Centralne Biuro Antykorupcyjne przeszukało dzisiaj siedzibę Polskiego Związku Piłki Nożnej

Centralne Biuro Antykorupcyjne przeszukało dzisiaj siedzibę Polskiego Związku Piłki Nożnej

Centralne Biuro Antykorupcyjne przeszukało dzisiaj siedzibę Polskiego Związku Piłki Nożnej w związku z tak zwaną aferą melioracyjną. Funkcjonariusze weszli również do biur okręgowych związków piłki nożnej, Urzędu Miejskiego w Koszalinie, siedzib firm i prywatnych mieszkań. Chodzi o nieprawidłowości finansowe w działalności Fundacji All Sports Promotion, działającej w imieniu AZS Koszalin S.A.

CBA działa na polecenie Prokuratury Krajowej. Jej rzeczniczka Ewa Bialik mówi Polskiemu Radiu, że zabezpieczono obszerną dokumentację, która będzie teraz analizowana.

“W toku postępowania ustalono, że fundacja podpisywała w latach 2011-2013 umowy o świadczenie usług reklamowych z Zakładami Chemicznymi. Analiza dokumentacji fundacji doprowadziła do wniosków, że środki przekazywane przez Zakłady Chemiczne w związku z zawieraniem umów reklamowych z fundacją nie trafiały do AZS Koszalin S.A.” – mówi prokurator Ewa Bialik. “Środki te przelewane były na konta innych spółek i wypłacane przez wspólników. W konsekwencji doszło do niekorzystnego rozporządzenia mieniem przez Zakłady Chemiczne w kwocie około dwóch milionów złotych” – wyjaśnia.

W jednym z wyłączonych wątków postępowania dotyczącego afery melioracyjnej w lipcu zeszłego roku prokurator skierował akt oskarżenia przeciwko senatorowi Stanisławowi G. Łącznie oskarżono 32 osoby o popełnienie 94 przestępstw.

Prokuratorzy nie wykluczają dalszych zatrzymań w tej sprawie.

IAR/d mj/w to/

COMMENTS