"> Centralna Komisja Egzaminacyjna: Ogromna większość uczniów przystąpiła do egzaminu - wiadomosci.com

Centralna Komisja Egzaminacyjna: Ogromna większość uczniów przystąpiła do egzaminu

Centralna Komisja Egzaminacyjna: Ogromna większość uczniów przystąpiła do egzaminu

Uczniowie napisali dziś pierwszą, humanistyczną część egzaminu gimnazjalnego. Zdaje go w tym roku 350 tysięcy uczniów w ponad 7 tysiącach szkół. Mimo strajku części nauczycieli, egzamin nie odbył się tylko w trzech szkołach – poinformowała Centralna Komisja Egzaminacyjna.

Beata Szydło podziękowała wszystkim tym, którzy przyczynili się do przeprowadzenia egzaminów. Wicepremier wymieniła w tym kontekście nauczycieli, pedagogów, dyrektorów szkół, wojewodów i kuratorów. “Bardzo serdecznie dziękuję, bo państwo przede wszystkim zdaliście dzisiaj wielki egzamin, właśnie z dobrej woli, właśnie z tego poczucia obowiązku i odpowiedzialności” – powiedziała Beata Szydło.
Minister edukacji narodowej Anna Zalewska poinformowała, że wszystkie egzaminy, we wszystkich szkołach przebiegły zgodnie z prawem i zgodnie z procedurami. Szefowa MEN poinformowała, że gotowość wsparcia komisji egzaminacyjnych zgłosiło ponad 7 tysięcy osób z uprawnieniami pedagogicznymi.
Dyrektor CKE Marcin Smolik ocenił, że do egzaminów przystąpiła ogromna większość uczniów. Poinformował, że do zdawania egzaminu zgłoszono uczniów w 7363 szkołach. Egzamin z historii i wiedzy o społeczeństwie nie odbył się w trzech szkołach z powodu niekompletnych składów zespołów nadzorujących. Fakt ten dyrektorzy zgłosili do kuratorów i przeprowadzony później egzamin z języka polskiego nie odbył się już tylko w jednej szkole – mówił dyrektor CKE. Placówka ta była też jedną z tych, w których nie przeprowadzono sprawdzianu z historii i wiedzy o społeczeństwie.
Jutro część matematyczno-przyrodnicza egzaminu, a w piątek – język obcy. Wyniki 14 czerwca. Tegoroczna sesja egzaminu gimnazjalnego będzie ostatnią w historii. Od 1 września gimnazja znikną z systemu edukacji.

IAR/wcz./vey/kjCOMMENTS

WORDPRESS: 0