14.9 C
Chicago
sobota, 18 maja, 2024

Celebryci z Miami próbują uwolnić orkę

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

PETA wraz z grupą lokalnych celebrytów walczy o uwolnienie Lolity, orki z Miami Seaquarium, która od ponad czterdziestu lat zamieszkuje najmniejszy basen dla waleni w Ameryce Północnej.

Lolita została schwytana 8 sierpnia 1970 roku w Puget Sound przy wybrzeżu stanu Waszyngton. Obrońcy praw zwierząt, tłumacząc, że żyje w fatalnych warunkach, a pracownicy Seaquarium się nad nią znęcają, od wielu lat próbują przywrócić jej wolność. Na początku bieżącego roku przed Seaquarium zebrały się tysiące ludzi z całego świata, którzy protestowali przeciwko więzieniu zwierzęcia. Na Twitterze trwała w tym czasie akcja #FreeLolita.

Teraz, gdy zbliża się 45 rocznica schwytania Lolity, głos zabrali celebryci w Miami. – Wszyscy jesteśmy świadomi tragicznego smutku i krzywdy, jaka spotyka te majestatyczne, wysoce inteligentne i zagrożone wyginięciem stworzenia. Wiemy już, że to nie jest rozrywka. To po prostu złe. Z wiedzą przychodzi odpowiedzialność. Czas zrobić to, co jest właściwe. Musimy pomóc Lolicie wrócić do jej habitatu – stwierdziła Daisy Fuentes, modelka i prezenterka telewizyjna.

Jorge Perez, deweloper z Relateg Group, dodał: – Miami to jedno z najbardziej progresywnych miast na świecie. Więzienie orki dla widowiska nie jest już akceptowalne. Jest niezbędne, abyśmy jako międzynarodowe miasto wspierali uwolnienie Lolity z jej 45-letniego więzienia w Miami Seaqunarium – oświadczył.

Do tych głosów dołączyło się też kilkanaście innych osób. Przedstawiciele oceanarium sprawy jak na razie nie komentują.

(łd)

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520