CD Projekt nawiązał współpracę z Warner Bros. Amerykanie będą dystrybutorem Cyberpunk 2077. Akcje studia poszybowały w górę

CD Projekt nawiązał współpracę z Warner Bros. Amerykanie będą dystrybutorem Cyberpunk 2077. Akcje studia poszybowały w górę

Amerykański gigant z Hollywood – Warner Bros. Interactive Entertainment, będzie dystrybutorem gry Cyberpunk 2077, czyli najnowszego dzieła polskiego studia CD Projekt. Gra ma być wielkim hitem, dlatego Amerykanie zagwarantowali sobie wyłączność na dystrybucję tytułu na rynku w USA, Meksyku, Kanadzie oraz na terytoriach zależnych. Taka wiadomość sprawiła, że wartość akcji CD Projekt wróciła do poziomu sprzed paniki związanej z roszczeniami Andrzeja Sapkowskiego.

“Przedmiotem umowy jest udzielenie przez spółkę na rzecz Warner Bros. Home Entertainment Inc. licencji wyłącznej na korzystanie z gry Cyberpunk 2077 w wersji na komputery PC oraz konsole PlayStation(R)4 i Xbox One, w zakresie koniecznym do prowadzenia dystrybucji wersji pudełkowej gry przez WBHE na obszarze obejmującym Stany Zjednoczone, Kanadę i Meksyk oraz ich terytoria zależne i stowarzyszone” – podało studio w komunikacie.

CD Projekt współpracował z Warner Bros. już przy okazji premier dwóch ostatnich części gry Wiedźmin. – CD Projekt RED to czołówka światowych studiów deweloperskich. Z przyjemnością nawiązujemy z nimi ponownie współpracę – powiedział wiceprezes Warner Bros. Kevin Kebodeaux.

Świat gier wideo z niecierpliwością czeka na premierę Cyberpunk 2077, zwłaszcza, że – jak zapewnia studio – gra będzie ich “najambitniejszym projektem”. – Cyberpunk 2077 to wyjątkowy tytuł. Oczekujemy więc, że nasza współpraca przyniesie znakomite rezultaty – stwierdził Kebodeaux.

Tuż po ujawnieniu informacji o nawiązaniu współpracy, akcje studia poszybowały w górę i przebiły wartością poziom sprzed paniki, którą wywołała decyzja Andrzeja Sapkowskiego. Znany pisarz i autor sagi o wiedźminie Geralcie domaga się bowiem od studia co najmniej 60 mln złotych z tytułu praw do “Wiedźmina”. Szerzej o całej sprawie pisaliśmy TU.

 

Kacper Rogacin (AIP)

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0