HomePOLSKA

CBŚP: Zlikwidowano szlak przemytniczy z Holandii do Polski

CBŚP: Zlikwidowano szlak przemytniczy z Holandii do Polski

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji przejęli narkotyki warte przeszło pięć milionów złotych i zlikwidowali szlak przemytniczy wiodący z Holandii do Polski. Policjanci zatrzymali cztery osoby. Zatrzymanym zarzuca się m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków.
Jak mówi IAR komisarz Iwona Jurkiewicz – rzecznik prasowy Centralnego Biura Śledczego Policji, w ramach akcji policja przeprowadziła działania w kilku miejscach, m.in. na przejściu granicznym w Świecku, a także na terenie Wielkopolski. W Wielkopolsce funkcjonariusze zatrzymali trzy osoby i zlikwidowali magazyn narkotykowy. “W hali, gdzie znajdował się magazyn, na półkach i na podłodze poukładane były różnego rodzaju środki odurzające i substancje psychoaktywne. Łącznie policjanci zabezpieczyli 117 kilogramów marihuany, 7 tysięcy tabletek ecstasy oraz 3 kilogramy MDMA. Narkotyki były już popakowane w mniejsze paczki i wszystko wskazuje na to, że były przygotowane do dalszej dystrybucji” – wyjaśnia rzeczniczka CBŚP.
Decyzją sądu zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy. Za zarzucane im czyny grozi im kara pozbawienia wolności do 15 lat. Na poczet przyszłych kar śledczy zabezpieczyli majątek należący do podejrzanych o łącznej wartości 350 tys. zł.
Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji we Wrocławiu.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/MR/mt

COMMENTS