HomeWielkopolskie

CBŚP zlikwidowało pięć agencji towarzyskich działających w centrum Poznania

CBŚP zlikwidowało pięć agencji towarzyskich działających w centrum Poznania

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zlikwidowali pięć agencji towarzyskich działających na terenie Poznania. Zatrzymano 13 osób. Działania CBŚP zaczęły się w kilku miejscach o tej samej porze – mówi kom. Iwona Jurkiewicz rzecznik CBŚP.

“Łącznie zatrzymano 13 osób – 3 mężczyzn i 10 kobiet. Zabezpieczono wiele telefonów komórkowych, a także sprzęt komputerowy. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono także kilka tysięcy złotych w gotówce” – mówi rzeczniczka. Dwie z trzynastu osób zostały zatrzymane na terenie Wrocławia i Gdańska.

Według śledczych całym „interesem” zarządzała Ewa D. ps. „Kama”, która miała organizować pracę nie tylko kobietom, ale także ochroniarzom. Wszystko wskazuje na to, iż przez dwuletni okres działania agencji mogło tam „pracować|” nawet 100 kobiet.

“W Prokuraturze Okręgowej w Poznaniu wszystkim podejrzanym przedstawiono zarzuty dotyczące czerpania korzyści majątkowej z nierządu innych osób” – mówi rzeczniczka. Jedna osoba podejrzana jest o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, jedenaście usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.
Śledztwo jest w początkowej fazie, a śledczy ustalają majątek należący faktycznie do podejrzanych, w celu pozbawienia ich mienia zgromadzonego w czasie prowadzenia działalności niezgodnej z prawem.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/komunikat CBŚ/Katarzyna Ingram/kj

COMMENTS