23.2 C
Chicago
sobota, 13 lipca, 2024

CBŚP zlikwidowało grupę przestępczą zajmującą się handlem ludźmi

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Siedem osób trafiło do aresztu w związku z akcją wrocławskich policjantów z Centralnego Biura Śledczego Policji. Funkcjonariusze rozbili grupę przestępczą zajmującą się handlem ludźmi. Śledczy aresztowali siedem osób, a jedną z podejrzanych objęto dozorem policyjnym.

 

Prokurator z Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji we Wrocławiu przedstawił zatrzymanym zarzuty dotyczące kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, handlu ludźmi, czerpania korzyści z cudzego nierządu, posiadania broni palnej i narkotyków. Według śledczych przestępcy mogli zarobić w ten sposób nawet milion złotych.

Funkcjonariusze CBŚP rozpracowywali tę grupę od 2015 roku i nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie. Z zebranego materiału wynika, że dwie osoby uczyniły sobie z tego procederu stałe źródło dochodu. Do pracy werbowano kobiety w trudnej sytuacji finansowej, a zdarzało się też, że stosowano wobec nich przemoc fizyczną.

Podczas akcji, w której brało udział kilkudziesięciu policjantów zatrzymano podejrzane osoby. W trakcie przeszukań mieszkań, domów i innych lokali policjanci znaleźli i zabezpieczyli m.in. broń palną, paralizator, kij baseballowy, marihuanę, a także mienie o wartości około 160 000 zł.

Informacyjna Agencja Radiowa/CBŚP/wg/dw

fot.pixabay.com

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520