CBŚP – Pościg za handlarzami narkotykami

CBŚP – Pościg za handlarzami narkotykami

Do pościgu za handlarzami narkotykami doszło w okolicach Kędzierzyna – Koźla. W wyniku zasadzki na dwóch mężczyzn przejęto kilogram marihuany. Podczas próby ucieczki samochodem dilerzy narkotyków potrącili policjanta.

Funkcjonariusze CBŚP wspólnie z policjantami z Kędzierzyna – Koźla zorganizowali zasadzkę na samochód, w którym według wcześniej zdobytych informacji do miasta miały być przewożone narkotyki. Podczas zatrzymania na drodze do Kędzierzyna – Koźla przestępcy zorientowali się, że nie chodzi o rutynową kontrolę drogową i podjęli próbę ucieczki. Odjeżdżając potrącili próbującego zatrzymać ich policjanta. Kiedy kilka radiowozów zablokowało auto narkotykowych dilerów, jeden z nich podjął próbę ucieczki pieszo. Tuż przed ujęciem mężczyzna próbował wyrzucić w zarośla pakunek, w którym policjanci znaleźli pół kilograma marihuany. Po przeszukaniu mieszkań zatrzymanych znaleziono ukrytą w lodówce kolejną półkilogramową paczkę narkotyków.

W Prokuraturze Okręgowej w Opolu zatrzymanym postawiono zarzuty wprowadzania do obrotu znacznej ilości narkotyków, a kierowca będzie jeszcze odpowiadał za czynną napaść na policjanta i nie zatrzymanie się do kontroli drogowej. Grozi im za to nawet 12 lat więzienia.

Informacyjna Agencja Radiowa / IAR/ Mariusz Pieśniewski/sk

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0