HomeKujawsko-Pomorskie

CBŚP: Policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich

CBŚP: Policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji zlikwidowali plantację konopi indyjskich. Zatrzymano trzech mężczyzn i zabezpieczono ponad 180 krzewów konopi oraz 4 kilogramy marihuany. Podejrzanym grozi do 15 lat więzienia. Wartość czarnorynkowa zabezpieczonych narkotyków to ponad 65 tysięcy złotych.

Policjanci z Zarządu w Bydgoszczy CBŚP ustalili, że w Górsku pod Toruniem, w wynajmowanej posesji, znajduje się nielegalna plantacja konopi indyjskich. Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn przebywających w obiekcie. W dwóch specjalnie przystosowanych pomieszczeniach budynku funkcjonariusze odkryli ponad 180 krzewów konopi indyjskich, w różnej fazie wzrostu. Przy uprawie konopi był wykorzystywany specjalistyczny sprzęt oświetleniowo-grzewczy.

Z ustaleń policjantów wynika, że plantacja mogła działać nawet od około roku, a wyprodukowana marihuana prawdopodobnie miała trafić na nielegalny rynek powiatu toruńskiego. Jeden z zatrzymanych mężczyzn 49-letni Dariusz P., pseudonim Siwy, wcześniej odpowiadał już za przestępstwo narkotykowe.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli w Prokuraturze Rejonowej Centrum Zachód w Toruniu zarzuty dotyczące uprawy i wytwarzania znacznej ilości narkotyków. Sąd Rejonowy w Toruniu aresztował ich na 3 miesiące.

IAR/CBŚP/dabrCOMMENTS