HomeMazowieckie

CBŚP: 22 zatrzymanych w związku z nielegalnym hazardem

CBŚP: 22 zatrzymanych w związku z nielegalnym hazardem

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, zajmującą się prowadzeniem na terenie kraju lokali z automatami do gier hazardowych. Mieli oni organizować gry hazardowe bez wymaganych zezwoleń. W związku ze sprawą zatrzymano 22 podejrzanych.

Funkcjonariusze przeprowadzili działania na terenie województwa mazowieckiego, świętokrzyskiego i lubelskiego. Efektem tych działań było zlikwidowanie czterech lokali z nielegalnymi maszynami do gier o niskich wygranych, a także zarekwirowanie 31 automatów. Funkcjonariusze zajęli również na poczet przyszłych kar luksusowe samochody, zegarki oraz pieniądze. Wśród 22 zatrzymanych był 32-latek poszukiwany listem gończym.

W Prokuraturze Okręgowej w Siedlcach zatrzymanym przedstawiono zarzuty uczestniczenia w zorganizowanej grupie przestępczej, nielegalnego organizowania i prowadzenia gier na automatach oraz prania pieniędzy. Sąd Rejonowy w Siedlcach zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 2 podejrzanych. Pozostali zostali objęci dozorem policyjnym, zakazem kontaktowania się ze współpodejrzanymi oraz zakazem opuszczania kraju.

Były to kolejne zatrzymania w związku z nielegalną działalnością hazardową. Do tej pory w śledztwie zarzuty przedstawiono 45 osobom i zabezpieczono ponad 350 automatów do gier.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/MR/zrCOMMENTS