CBOS: Utrzymuje się układ sił na polskiej scenie politycznej

CBOS: Utrzymuje się układ sił na polskiej scenie politycznej

Według wyników najnowszego sondażu CBOS układ sił na polskiej scenie politycznej nie zmienił się w porównaniu do poprzedniego miesiąca. 

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się na początku lutego, to Prawo i Sprawiedliwość otrzymałby 43-procentowe poparcie. Platforma Obywatelska dostałaby 17 procent głosów. Do Sejmu dostałby się także Ruch Kukiz’15, który poparłoby 7 procent głosujących oraz Nowoczesna z 5-procentowym poparciem. Pozostałe ugrupowania nie zdołałyby wprowadzić do Sejmu swoich przedstawicieli.
Według badania, w ostatnim miesiącu wzrost popularności o 2 punkty procentowe zanotowało PO i Kukiz’15. PiS notuje spadek popularności o jeden punkt procentowy. Natomiast Nowoczesna drugi z kolei miesiąc traci zwolenników.
Deklarację udziału w wyborach złożyło niecałe trzy czwarte dorosłych Polaków. To tyle samo, co w poprzednim miesiącu. Co siódma ankietowana osoba, która zadeklarowała wolę udziału w wyborach, nie wie, na kogo by głosowała.
Centrum Badania Opinii Społecznej przeprowadziło badanie w dniach 1 – 8 lutego na reprezentatywnej losowej próbie 1057 dorosłych Polaków metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/CBOS/jl/dw

COMMENTS

WORDPRESS: 0