12.9 C
Chicago
czwartek, 22 lutego, 2024

CBOS: Notowania prezydenta Andrzeja Dudy nieznacznie się poprawiły

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Notowania prezydenta Andrzeja Dudy nieznacznie się poprawiły. Tak wynika z najnowszego badania CBOS.

Pozytywnie o prezydenturze Andrzeja Dudy w przeprowadzonym w lutym badaniu wypowiedziało się 54 procent ankietowanych. Niezadowolenie wyraziło 37 procent badanych. Oznacza to wzrost ocen pozytywnych i spadek negatywnych po 2 punkty procentowe.
W notowaniach Sejmu nadal widoczne jest ubiegłomiesięczne pogorszenie wizerunku tej instytucji, które nastąpiło na skutek kryzysu parlamentarnego trwającego od połowy grudnia do pierwszej dekady stycznia – podaje CBOS. Obecnie niezadowolenie z pracy posłów wyraża 67 procent badanych, a zadowolenie 22 procent. Odsetek dobrych ocen wzrósł o 1 punkt procentowy, a złych nie zmienił się.
Przez ostatni miesiąc pogorszyły się minimalnie notowania Senatu. W lutym jego działalność negatywnie postrzegało 53 procent ankietowanych, a pozytywnie 25 procent. Krytycznych ocen było więcej o 2 punkty procentowe, a pozytywnych mniej o 3 punkty.
Badanie przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo, w dniach 2-9 lutego 2017 roku, na liczącej 1016 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

(IAR)/komunikat CBOS, Fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520