CBA: Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez władze gminy Międzyzdroje

CBA: Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez władze gminy Międzyzdroje

Centralne Biuro Antykorupcyjne skierowało do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez władze gminy Międzyzdroje w województwie zachodniopomorskim.

– Według śledczych chodzi o wyrządzenie gminie szkód w wysokości 2 milionów 300 tysięcy złotych – powiedział Temistokles Brodowski rzecznik prasowy CBA. “Kontrolerzy z Delegatury CBA w Szczecinie od 9 sierpnia ubiegłego roku do 7 maja tego roku prowadzili w UM w Międzyzdrojach kontrolę. Chodzi o rozporządzenie mieniem gminy Międzyzdroje w zakresie powołania do życia, a także działalności spółki z udziałem gminy. Chodzi o Międzyzdrojski Rynek spółkę z o.o.” – wyjaśnił.

Kontrolerzy CBA stwierdzili, że powołanie spółki przez gminę było działaniem na jej szkodę. “W związku z powołaniem spółki nie zostały zastosowane przepisy ustawy o partnerstwie publiczno-prywatnym, ponadto nie została stworzona analiza zasadności powołania tej spółki wraz z partnerem prywatnym, ani wniesienia do niej majątku komunalnego w postaci gruntu wartego ponad 2,7 mln zł” – podkreślił Temistokles Brodowski.

Według CBA, pracownicy gminy Międzyzdroje mieli popełnić przestępstwo niedopełnienia obowiązków i działania na szkodę gminy, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

IAR/Duklanowski Tomasz/Radio Szczecin/ap/Wj/kjCOMMENTS

WORDPRESS: 0