HomePOLSKA

CBA: Zatrzymano 11 osób w związku ze zleceniami dla Poczty Polskiej

CBA: Zatrzymano 11 osób w związku ze zleceniami dla Poczty Polskiej

Rzecznik prasowy Poczty Polskiej Justyna Siwek poinformowała, że działania CBA w wyniku których zatrzymano 11 osób, są związane z uruchomieniem “tarczy antykorupcyjnej”. Procedura jest uruchamiana przy okazji przetargów publicznych, ma zapobiec korupcji. Jak podkreślono w komunikacie “Poczta Polska w pełni współpracuje z organami prowadzącymi śledztwo”.

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymalo 11 osób w związku ze sprawą zamówień publicznych dla Poczty Polskiej na łączną kwotę ponad 30 milionów złotych. Są wśród nich 2 pracownicy spółki informatycznej, 5 pracowników Poczty oraz osoby powiązane biznesowo i rodzinnie z zatrzymanymi.

Czynności zostały przeprowadzone w związku ze śledztwem CBA i Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Postępowanie dotyczy realizacji zamówień publicznych na rzecz Poczty Polskiej o wartości ponad 30 milionów złotych, w zamian za korzyści majątkowe w wysokości co najmniej 300 tysięcy złotych dla pracowników Poczty.

Jednocześnie agenci CBA przeszukują kilkanaście miejsc, w tym mieszkania zatrzymanych, siedziby Poczty Polskiej i spółki realizującej zamówienia, oraz miejsca powiązane z zatrzymanymi osobami.
Zatrzymani mają usłyszeć zarzuty w prokuraturze. CBA informuje, że planowane są kolejne zatrzymania.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/cba.gov.pl/to/sp/dw

COMMENTS