HomePOLSKA

CBA: Zatrzymania w sprawie GetBack

CBA: Zatrzymania w sprawie GetBack

Funkcjonariusze CBA zatrzymali dwie osoby podejrzewane o związki z tak zwaną aferą GetBacku. Temistokles Brodowski z biura prasowego CBA mówi, że zatrzymań dokonano na polecenie Prokuratury Regionalnej w Warszawie.

Jak poinformował Temistokles Brodowski agenci z warszawskiego biura delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali dwie osoby, które sprzedały akcje jednej ze spółek giełdowych firmie GetBack. Transakcja opiewała na ponad 207 milionów złotych. Po transakcji został sporządzony operat szacunkowy. Jego wynik określił wartość kupionych przez GetBack papierów wartościowych na niecałe 28 milionów złotych – powiedział Temistokles Brodowski z biura prasowego CBA.

Funkcjonariusze CBA prowadząc śledztwo, ustalili także, że nabyta przez GetBack spółka była obciążona zobowiązaniami wartymi około 80 mln. zł., które należało spłacić wierzycielom do końca 2017 roku. Tym samym straty GetBack, tylko przy tej transakcji, mogły wynieść 260 milionów złotych.
Zatrzymani mają dziś zostać przesłuchani przez prokuratora i usłyszeć zarzuty.

Już wcześniej śledczy z CBA przesłuchali łącznie ponad 70 osób, w tym urzędników Komisji Nadzoru Finansowego i spółki GetBack SA, zabezpieczyli tomy dokumentacji oraz dane elektroniczne.
16 czerwca br. zostali zatrzymani przez agentów CBA na lotnisku Chopina, Konrad K. – były Prezes Zarządu GetBack SA, a w swoim domu na warszawskim Ursynowie Piotr B. – przedstawiciel podmiotu gospodarczego, który współpracował z byłym Prezesem Zarządu GetBack SA.

Dziesięć dni później zatrzymano dwoje kolejnych podejrzanych: Katarzynę M. – byłą Dyrektor Biura Zarządu spółki GetBack SA oraz Szczepana D.-M. prezesa Polskiego Domu Maklerskiego.

IAR / CBA /gaj/pp/sk

COMMENTS