HomePILNE

CBA zatrzymało trzy osoby w sprawie korupcji w stołecznym Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji

CBA zatrzymało trzy osoby w sprawie korupcji w stołecznym Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji

Centralne Biuro Antykorupcyjne – na polecenie Prokuratury Krajowej – zatrzymało trzy osoby w sprawie korupcji w stołecznym Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji.  Funkcjonariusze warszawskiej delegatury CBA zatrzymali byłego dyrektora Pionu Wsparcia w MPWiK, byłego kierownika w tym pionie oraz byłego wspólnika śląskiej firmy. Dwie osoby zatrzymane są do tej sprawy po raz drugi – po uchyleniu przez sąd tymczasowego aresztowania.

Funkcjonariusze przeszukują miejsca zamieszkania zatrzymanych oraz miejsca zamieszkania osób biorących udział w przetargach realizowanych przez MPWiK w Warszawie. Czynności odbywają się na terenie Katowic, Wrocławia, Białegostoku, Płocka i w okolicach Warszawy.

Po wykonaniu przez prokuratora z zatrzymanymi czynności procesowych podjęta zostanie decyzja o zastosowaniu środków zapobiegawczych. Czynności prowadzone przez śledczych związane są z podejrzeniem działania na szkodę stołecznego MPWiK oraz innych oferentów podczas realizowania zamówień publicznych.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/pk.gov.pl/hm/łp

COMMENTS