CBA zatrzymało pięć osób w związku z tzw. dziką reprywatyzacją

CBA zatrzymało pięć osób w związku z tzw. dziką reprywatyzacją

Pięć osób zostało dziś zatrzymanych przez Centralne Biuro Antykorupcyjne w związku z przestępstwami związanymi z reprywatyzacją trzech nieruchomości położonych w prestiżowych miejscach Warszawy.

Są wśród nich handlarz roszczeniami oraz urzędnicy stołecznego ratusza. Postępowanie prowadzi prokuratura Regionalna we Wrocławiu – poinformowała rzecznik Prokuratury Krajowej, Ewa Bialik. “Zarzuty, które zostaną ogłoszone zatrzymanym dotyczą przestępstw popełnionych w związku z prowadzonymi postępowaniami administracyjnymi, w związku z warszawską reprywatyzacją – to przestępstwa urzędnicze związane z niedopełnieniem obowiązków oraz przestępstwa korupcyjne, dotyczące przyjmowania korzyści majątkowych” – dodała Ewa Bialik.

Zatrzymani przez funkcjonariuszy CBA to: znany warszawski handlarz roszczeniami Mirosław B. i jego pełnomocnik Krzysztof D., a także radca prawny w Biurze Gospodarki Nieruchomościami Urzędu miasta Warszawy Bogusława D.- R., były główny specjalista w tym Biurze Jacek W. i notariusz Leszek Z.

Jak informuje prokuratura, wartość szkody poniesionej przez m.st. Warszawę wynosi ponad 13,5 mln zł. Z ustaleń śledztwa wynika, że ich efektem było bezprawne przekazanie na rzecz Mirosława B. prawa do użytkowania wieczystego nieruchomości w centrum stolicy.

IAR/Tomasz Zielenkiewicz/kjCOMMENTS

WORDPRESS: 0