HomeMazowieckie

CBA zatrzymało burmistrza warszawskiej dzielnicy Włochy. 200 tysięcy złotych łapówki

CBA zatrzymało burmistrza warszawskiej dzielnicy Włochy. 200 tysięcy złotych łapówki

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało burmistrza warszawskiej dzielnicy Włochy, Artura W. i biznesmena, dewelopera Sabriego B. Przedsiębiorca wręczał samorządowcowi 200 tysięcy złotych łapówki w zamian za korzystną decyzję dotyczącą warunków zabudowy. Sabri B. to były właściciel Pogoni Szczecin.

Rzecznik CBA Temistokles Brodowski poinformował, że do zatrzymania doszło na gorącym uczynku. Obaj zatrzymani trafili do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, gdzie mają usłyszeć zarzuty.
Z komunikatu Centralnego Biura Antykorupcyjnego wynika, że samorządowiec w zamian za korzyści majątkowe miał wydawać korzystne dla dewelopera decyzje dotyczące warunków zabudowy. Podejmował się też załatwienia podobnych decyzji w innych warszawskich urzędach. Z ustaleń śledztwa wynika, że była to prawdopodobnie kolejna transza pieniędzy przyjęta przez urzędnika. Jak podaje CBA, tym razem samorządowiec próbował ukryć gotówkę w garażu należącym do rodziny.

Funkcjonariusze CBA przeszukali też gabinet burmistrza i siedziby firm należących do biznesmena. Zabezpieczono tam dokumentację i nośniki danych, które mają być dowodami w sprawie.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/cba.gov.pl/to/dw

COMMENTS