HomePOLSKA

CBA zatrzymało 4 osoby powiązane ze sprawą Lotosu

CBA zatrzymało 4 osoby powiązane ze sprawą Lotosu

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali 4 osoby w związku z wyrządzeniem znacznej szkody majątkowej w Grupie Lotos S.A.

Stanisław Żaryn – rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych mówi, że wśród zatrzymanych są: były prezes Lotosu, były prokurent tej spółki, jedna z pracownic wyższego kierowniczego szczebla, oraz przedsiębiorca. W czasie śledztwa zgromadzono materiały świadczące o tym, że wspomniana grupa jest odpowiedzialna za podpisanie umowy na usługi doradcze. Materiały CBA wskazują, że były to usługi fikcyjne – umowa nie była zrealizowana, a posłużyła tylko do tego, żeby wyprowadzić pieniądze ze spółki.

Trwają przeszukania miejsc zamieszkania i prowadzenia działalności gospodarczej podejrzanych osób. Zatrzymani trafią dziś do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, gdzie usłyszą zarzuty.


Grupa Lotos S.A. poinformowała, że dzisiejsze zatrzymania przeprowadzone przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego dotyczą sprawy z 2011 roku. CBA zatrzymało byłego prezesa spółki, byłego jej prokurenta, pracownicę wyższego kierowniczego szczebla oraz przedsiębiorcę. Osoby te mają być odpowiedzialne za podpisanie fikcyjnej umowy na usługi doradcze.
Rzecznik spółki poinformował, ze przedstawiciele koncernu są w stałym kontakcie z funkcjonariuszami CBA, przekazują niezbędne informacje oraz dokumenty. “Spółce zależy na całkowitym wyjaśnieniu sprawy” – zapewnił.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/www.lotos.pl/wcześ./mt/zr

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Katarzyna Ingram/zr

COMMENTS