CBA zatrzymała trzy osoby za handel fałszywymi fakturami

CBA zatrzymała trzy osoby za handel fałszywymi fakturami

Agenci łódzkiego CBA zatrzymali trzy osoby podejrzane o handel fałszywymi fakturami VAT – dowiedziała się IAR. Łącznie w tym śledztwie zatrzymano 46 osób, a straty Skarbu Państwa w wyniku działalności gangu szacowane są na dziesiątki milionów złotych.

Zatrzymani są członkami zarządów spółek z branży meblarskiej i poligraficznej. Agenci CBA przeszukują mieszkania podejrzanych, zabezpieczono na poczet przyszłych kar cztery samochody o łącznej wartości 200 tysięcy złotych.
Sprawa zaczęła się od warszawskiego biznesmena Łukasza P., który pod przykryciem firmy doradztwa finansowego organizował handel fałszywymi fakturami, dzięki którym wyłudzano zwrot podatku VAT.
Jak się później okazało, jeden z zatrzymanych zorganizował całą sieć zagranicznych spółek, które współdziałały w przestępczym procederze. Podrobione faktury pochodziły nie tylko z Polski, ale też z Cypru i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Informacyjna Agencja Radiowa/ IAR/ Mariusz Pieśniewski/to/

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0