"> CBA zakończyło kontrolę oświadczeń majątkowych Mariana Banasia - wiadomosci.com

CBA zakończyło kontrolę oświadczeń majątkowych Mariana Banasia

CBA zakończyło kontrolę oświadczeń majątkowych Mariana Banasia

Centralne Biuro Antykorupcyjne zakończyło trwającą od 16 kwietnia kontrolę oświadczeń majątkowych szefa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia.

Postępowanie obejmowało oświadczenia majątkowe złożone w latach 2015-2019. Teraz CBA prowadzi czynności pokontrolne. Zgodnie z prawem, kontrolowany może złożyć teraz zastrzeżenia do protokołu kontroli. Na zgłoszenie uwag do zastrzeżeń CBA, które nie zostały wyjaśnione w trakcie trwania kontroli oświadczeń majątkowych, Marian Banaś ma siedem dni. Do chwili zakończenia tych czynności Centralne Biuro Antykorupcyjne nie informuje o wynikach postępowania.

Marian Banaś jest prezesem NIK od 30 sierpnia. Po publikacji w mediach materiałów o jego oświadczeniach majątkowych i nieruchomości w Krakowie udał się na bezpłatny urlop.

Najwyższa Izba Kontroli zdementowała doniesienia medialne o rezygnacji prezesa z pełnionej funkcji. “Prezes NIK przebywa na urlopie bezpłatnym, a zadania Najwyższej Izby Kontroli realizowane są zgodnie z przyjętym planem pracy” – poinformowano w komunikacie.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/cba.gov.pl/wcześn./hm/sjoCOMMENTS

WORDPRESS: 0