HomePOLSKAPILNE

CBA weszło do mieszkań Mariana Banasia w Warszawie i Krakowie. Chodzi o oświadczenia majątkowe szefa NIK

CBA weszło do mieszkań Mariana Banasia w Warszawie i Krakowie. Chodzi o oświadczenia majątkowe szefa NIK

Seria akcji CBA. Agent Tomek zatrzymany, funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli również do mieszkań Mariana Banasia w Warszawie i Krakowie oraz do mieszkania jego córki.

 

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego mają dziś ręce pełne roboty. W Olsztynie zatrzymali słynnego agenta Tomasza K., któremu zarzuca się min. dział w zorganizowanej grupie przestępczej. Z kolei w Warszawie i Krakowie przeszukano mieszkania szefa Najwyższej Izby kontroli Mariana Banasia, w związku ze śledztwem dotyczącym jego oświadczeń majątkowych. CBA weszło także do siedziby Najwyższej Izby Kontroli.

Seria spektakularnych akcji Biura wywołała szereg komentarzy posłów opozycji, którzy uważają, że PiS chce w ten sposób odwrócić uwagę opinii publicznej od sprawy pokazania opozycji środkowego palca przez posłankę partii rządzącej Joannę Lichocką. Zdaniem posła PO Roberta Kropiwnickiego przeszukiwanie mieszkań Mariana Banasia ,kilka miesięcy po ujawnieniu, m.in. sprawy jego oświadczeń majątkowych „wygląda na zastraszanie przed kolejnymi kontrolami Najwyższej Izby Kontroli, a PiS chce przykryć gest Joanny Lichockiej”.

– Wojna pisowskich gangów wchodzi w nową fazę. Cwane bestie kontra Kryształ – stwierdził z kolei były szef MON Tomasz Siemoniak.

Marcin Kierwiński stwierdził natomiast, że jet to ciąg dalszy „kłótni w PiS-owskiej rodzinie”. – Banaś zapowiedział dalsze kontrole NIK – CBA przeszukuje jego mieszkanie.Agent Tomek opowiedział o tym jak kazano mu fabrykować dowody-zatrzymano go. Nie dajcie się nabrać. To tylko porachunki w PiS-owskiej „rodzinie”. Jak na Sycylii – napisał poseł na Twitterze.

Zdaniem posła Lewicy Krzysztofa Gawkowskiego „CBA jest jak zwykle do usług partii rządzącej”. – Żadne przeszukania u Banasia ani zatrzymanie agenta Tomka nie przykryją „faka” Lichockiej, ani 1 mld euro, które Polska straciła z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji. Inna sprawa, że Banaś i Kaczmarek to przecież rodowe kryształy PiS – napisał Gawkowski w mediach społecznościowych.

Natomiast Joanna Scheuring-Wielgus przekonywała na konferencji prasowej w Sejmie, że działania CBA to „gest pogardy kumuluje wszystko, co PiS serwuje nam od 5 lat: zdradzieckie mordy, pasożyty, komuniści i złodzieje”. – Panie Kaczyński, tego nie przykryją żadne przesłuchania i aresztowania. Gest Joanny Lichockiej będziemy pokazywali do końca świata i jeden dzień dłużej – zapewniała parlamentarzystka.

Red. AIP

COMMENTS