CBA: W sprawie prywatyzacji Ciech łącznie zatrzymanych 6 osób

CBA: W sprawie prywatyzacji Ciech łącznie zatrzymanych 6 osób

Agenci z delegatury CBA we Wrocławiu zatrzymali sześć osób, w tym byłego wiceministra skarbu w rządzie PO-PSL Pawła T., w sprawie prywatyzacji spółki Ciech S.A. Piotr Kaczorek z Centralnego Biura Antykorupcyjnego powiedział IAR, że śledztwo dotyczy między innymi nadużycia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz wyrządzenia szkody w wielkich rozmiarach na rzecz Skarbu Państwa. Oprócz byłego wiceministra zatrzymano też jego radcę, dyrektora i głównego specjalistę z ministerstwa skarbu, a także dwóch ekspertów z firmy, która sporządziła wycenę spółki. Do zatrzymań podejrzanych doszło między innymi w Warszawie, Łodzi i Krakowie.

Wrocławska delegatura CBA prowadzi dalsze czynności w tej sprawie. Biuro działa na zlecenie Prokuratury Regionalnej w Katowicach, które prowadzi śledztwo w sprawie nieprawidłowości przy prywatyzacji Ciech S.A.

W latach 2016-2017 funkcjonariusze CBA zabezpieczyli różne dokumenty w kilku firmach i u osób współpracujących z ministerstwem skarbu przy procesie prywatyzacji Ciechu. Do prywatyzacji firmy z branży chemicznej doszło w czerwcu 2014 roku. Wówczas spółka KI Chemistry z grupy Kulczyk Investments kupiła pakiet kontrolny akcji od Skarbu Państwa.

IAR/Dawid Grygorcewicz/cba.gov.pl/dw

COMMENTS

WORDPRESS: 0