HomePOLSKAPILNE

CBA poszukuje pacjentów, którzy wręczali łapówki w szpitalu w którym pracuje marszałek Senatu Tomasz Grodzki

CBA poszukuje pacjentów, którzy wręczali łapówki w szpitalu w którym pracuje marszałek Senatu Tomasz Grodzki

CBA poszukuje pacjentów, którzy wręczali łapówki w szpitalu w Szczecinie Zdunowie w którym pracuje marszałek Senatu Tomasz Grodzki. “W związku z toczącym się postępowaniem CBA informuje osoby, które dały się uwikłać w ten proceder i wręczyły korzyść majątkową mają możliwości skorzystania z tzw. klauzuli niekaralności” – czytamy w czwartkowym komunikacie CBA.

Funkcjonariusze szczecińskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego prowadzą wspólnie z Prokuraturą Regionalną w Szczecinie postępowanie dotyczące przyjęcia korzyści majątkowej przez osobę pełniącą funkcję publiczną odpowiedzialną za leczenie pacjentów na Oddziale Klinicznym Chirurgii Klatki Piersiowej PAM, specjalistycznego szpitala im. prof. A. Sokołowskiego Szczecin Zdunowo. Śledztwo zostało wszczęte na początku grudnia minionego roku. Do tej pory w sprawie CBA przesłuchało pięć osób – informuje CBA.

 

“Zgodnie z kodeksem karnym warunkiem uniknięcia odpowiedzialności karnej, jeżeli korzyść majątkowa lub osobista albo ich obietnica zostały przyjęte przez osobę pełniącą funkcję publiczną, jest dobrowolne zawiadomienie organów ściągania – w tym przypadku Delegatury CBA w Szczecinie z siedzibą przy ul. Żołnierskiej 4A, tel. 22 437 38 00. Sprawca musi przy tym powiadomić o tym fakcie zanim organ ten o nim się dowiedział i ujawnić wszystkie istotne okoliczności przestępstwa” – podkreślono.

 

W środę rzecznik Prokuratury Regionalnej w Szczecinie informował, że prokurator prowadzący śledztwo dotyczące przyjęcia korzyści majątkowej w szczecińskim szpitalu Zdunowo zwraca się do różnych instytucji o udostępnienie dokumentacji i informacji.

 

Od kilkunastu tygodni pod adresem marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego padają oskarżenia dotyczące przyjmowania przez niego łapówek. Grodzki odpiera zarzuty i zapowiada, że wstąpi na drogę prawną, by bronić swojego dobrego imienia. Prawo i Sprawiedliwość domaga się jego dymisji.

 

 

aip

COMMENTS