HomePOLSKAPILNE

CBA kontynuuje wczorajsze czynności w sprawie podejrzeń dotyczących Banasia. Przeszukali 20 miejsc

CBA kontynuuje wczorajsze czynności w sprawie podejrzeń dotyczących Banasia. Przeszukali 20 miejsc

Centralne Biuro Antykorupcyjne przeszukało dziś kolejne mieszkanie w sprawie podejrzeń dotyczących prezesa NIK Mariana Banasia. Wczoraj agenci CBA w ramach śledztwa dotyczącego m.in. podejrzeń nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych i deklaracjach podatkowych prezesa NIK przeszukali 20 miejsc .

Zastępca Prokuratora Regionalnego w Białymstoku Paweł Sawoń powiedział IAR, że jest to ostatnie miejsce jakie przeszukano w ramach podjętych wczoraj czynności.”Prokuratura regionalna nie podaje informacji co do danych osobowych ani też adresu, pod którymi doszło do przeszukań. Mogę powiedzieć, że faktycznie dzisiaj rano funkcjonariusze CBA kontynuowali czynności rozpoczęte w dniu wczorajszym i przeprowadzili przeszukanie jednego mieszkania” – podkreślił Paweł Sawoń.

Śledztwo w sprawie Mariana Banasia Prokuratura Regionalna w Białymstoku wszczęła na początku grudnia. Kadencja Mariana Banasia kończy się 30 sierpnia 2025 roku. Prezesa NIK można odwołać jedynie w ściśle określonych przez prawo przypadkach.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/wcześ./sp/dyd

COMMENTS