HomeŚwiętokrzyskie

Cała Polska walczy o Stasia! Pomagają gwiazdy

Cała Polska walczy o Stasia! Pomagają gwiazdy

Akcja zbiórki pieniędzy na leczenie chorego na raka oczu małego Stasia Patrzałka ze Staszowa trwa już w całej Polsce. Rośnie liczba osób, które na różne sposoby starają się pomóc zebrać kwotę 1,5 miliona złotych na leczenie chłopca w Nowym Jorku. W poniedziałek, 31 października na koncie Stasia było 424 tysiące złotych. O pomoc apelują gwiazdy – między innymi Ewa Chodakowska i Rafał Mroczek!

Rafał Mroczek oddał nakrętki

-Stasiu, może moja ilość nakrętek nie jest oszałamiająca, ale to jest wszystko, co mam, co udało mi się zebrać w ciągu kilku ostatnich miesięcy – mówił aktor, Rafał Mroczek przekazując worek z nakrętkami dla Stasia. Podkreślał, że ma nadzieję, że takich ludzi jak on jest więcej i zachęcał wszystkich to przynoszenia zakrętek. – Ratujmy oczy Stasia, przekazujmy darowizny, przekazujmy jakieś datki na aukcje. Jakakolwiek pomoc z naszej strony jest naprawdę wielkim darem. Pamiętajcie, każda złotówka się liczy – podkreślał aktor. Apelował, że zostało nam już niewiele czasu więc śpieszmy się.

Chodakowska: „Stasio ma mało czasu”

O pomoc apeluje też trenerka fitness, Ewa Chodakowska – Nawet jeśli nie możesz pomoc finansowo, zostaw “lubię to”, udostępnij ten post, dzięki temu więcej osób go zobaczy… więcej osób pomoże –zachęca trenerka. – Dziewuszki, wiem jakie macie wielgachne serca, pokazałyście to nieraz – podkreśla i dodaje, że Stasio ma mało czasu, ale jest nas tutaj mega dużo i razem damy rade.

Zamiast biletu na mecz, pieniądze dla Stasia

W akcję zaangażowali się także sportowcy. Podczas ostatniego meczu czwartoligowego Olimpia Pogoń Staszów kontra Sparta Kazimierza Wielka zrezygnowano ze sprzedaży biletów. Osoby, które przyszły na mecz wrzucały pieniądze na pomoc dla Stasia. Pomóc można było także podczas piątkowego meczu Korona Kielce – Legia Warszawa. Wolontariusze chodzi po trybunach i zbierali pieniądze do puszek.

Puść oko dla Stasia

Tempa nabrała także facebookowa akcja „Puść oko dla Stasia”. Wystarczy jedynie dokonać symbolicznej wpłaty na konto(5 złotych,10 złotych), skopiować tekst i oznaczyć trzech znajomych, którzy na pewno nie zawiodą i także puszczą oko do Stasia. Ludzi o gorących sercach jest mnóstwo, w akcję zaangażowali się politycy, właściciele sklepów oraz „zwykli” ludzie.

Jak pomóc?

1 listopada przy wszystkich cmentarzach na terenie powiatu staszowskiego będzie prowadzona zbiórka pieniędzy na rzecz Stasia. Oprócz tego, w sklepach, instytucjach, przedszkolach, szkołach i wielu innych miejscach postawiono pudełka na nakrętki i co najważniejsze pudełka wypełniają się nimi w ekspresowym czasie. W akcję włączyło się „Echo Dnia”. Nakrętki można przynosić do redakcji „Echa Dnia” w Kielcach, ulica IX Wieków Kielc i Staszowie, przy ulicy Krakowskiej 9.

Pomagać można wysyłając sms, licytując przedmioty na aukcjach internetowych, wpłacając datki na konto Fundacji Rycerze i Księżniczki ul. ZAGÓJSKA 2/4 /85, 04-101 Warszawa, PKO Bank Polski SA 90 1020 1042 0000 8902 0324 4142 tytułując przelew: „DAROWIZNA DLA STASIA”.

Wszelkie informacje w jaki sposób można wspomóc leczenie chłopca dostępne są na profilu facebookowym „Rak ma oko na oczy Stasia”. Mama chłopca na bieżąco umieszcza tam informacje dotyczące zdrowia syna i przebiegu akcji pomocowej dla niego. W niedzielę, 6 listopada w Galerii Echo w Kielcach odbędzie się licytacja fantów na rzecz Stasia. Każdy może przekazać także coś od siebie na licytację. Przyjaciele i znajomi rodziny zajmują się też organizacją koncertu charytatywnego, który odbędzie się 25 listopada w Staszowskim Ośrodku Kultury. Tego dnia zostanie przeprowadzona tam licytacja przedmiotów, a dochód zostanie przeznaczony na leczenie chłopca.

Jest szansa na wyleczenie

Rodzice Stasia potrzebują kwoty około 1,5 miliona złotych na leczenie syna u doktora Abramsona w Nowym Jorku. Staś, w poniedziałek 24 października przeszedł w Centrum Zdrowia Dziecka badanie dna oka. Niestety badanie potwierdziło, że chłopiec ma guzy w obu oczkach. Dokumentacja medyczna Stasia została przesłana do doktora Abramsona. Na szczęście miał on dla rodziców dobre wieści, o których na facebooku poinformowała mama chłopca: „Kochani dostaliśmy mail od doktora Abramsona. Na podstawie tej dokumentacji medycznej, którą już udało się dosłać, Stasio ma bardzo duże szanse na całkowite wyleczenie! Musimy się tylko pojawić u doktora Abramsona w ciągu 1-2 tygodni pamiętając, że w tak młodym wieku guzy bardzo szybko rosną. Jest nadzieja, jest wyzwanie! Czekamy jeszcze na ostateczny kosztorys, ale już zbieramy! Mamy zgodę na zbiórkę publiczną, zbieramy nakrętki, odbywają się aukcje, nasi pomocnicy zwarci i gotowi, żeby ruszyć w teren z puszkami! Musi się udać! Max dwa tygodnie i prawdopodobnie półtora miliona! Jesteście z nami?”.

Paulina Baran (aip)

COMMENTS