HomeCiekawostki

Były szef Art-B skazany za „pranie pieniędzy”

Były szef Art-B skazany za „pranie pieniędzy”

Były szef Art-B Bogusław B. został skazany na sześć lat więzienia za „pranie pieniędzy”. Wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie jest nieprawomocny.
Zgodnie z aktem oskarżenia, Bogusław B. “wspólnie i w porozumieniu” z przedsiębiorcą Maciejem W. wyrządzili szkodę szwajcarskiej spółce. Sąd uznał ich winę. Były szef Art-B został skazany na sześć lat więzienia. Ma także zapłacić 10 tysięcy złotych grzywny. Maciej W. usłyszał wyrok 4 lat więzienia. Obaj mężczyźni mają też naprawić szkodę wyrządzoną przestępstwem. Bogusław B. ma wpłacić na rzecz szwajcarskiej spółki ponad 8 tysięcy euro, Maciej W. – ponad 11 milionów euro.
To kolejny w ostatnim czasie wyrok dotyczący byłego szefa Art. B. Na początku października biznesmen został nieprawomocnie skazany także na sześć lat więzienia za wyłudzenie 33 milionów złotych za pomocą piramidy finansowej.
Spółka Art-B została założona w 1989 roku przez Bogusława B. i Andrzeja G. Dwa lata później wspólnicy wyjechali do Izraela. Wystawiono za nimi listy gończe za oszustwa wobec systemu bankowego na sumę 420 milionów złotych.
Bogusław B. został ujęty w Szwajcarii, a w 2000 roku został skazany na 9 lat więzienia. Wyszedł na wolność w 2004 roku.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/ A.Krać/kwi/dyd

COMMENTS