13.2 C
Chicago
czwartek, 22 lutego, 2024

Były prezydent Zabrza skazany na 25 lat więzienia, sąd podtrzymał wyrok

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Sąd Apelacyjny w Katowicach podtrzymał wyrok skazujący na 25 lat więzienia za zabójstwo byłego prezydenta Zabrza, Jerzego G.

Dziś odbyła się rozprawa odwoławcza. Trzech mężczyzn, którzy pomagali Jerzemu G., usłyszało wyroki 15 i 8 lat pozbawienia wolności.
Sędzia Michał Marzec mówił, że przekonujące dowody winy Jerzego G. przedstawił w zeszłym roku roku Sąd I instancji w szczegółowym uzasadnieniu wyroku skazującego samorządowca. Sąd oparł się na wyjaśnieniach złożonych przez bezpośrednich uczestników zdarzeń, którzy opisali udział oskarżonego w zainicjowaniu, przygotowaniu i przeprowadzeniu zbrodni.
Były prezydent Zabrza zabił Lecha F., bo ten nie był w stanie zwrócić mu długu. Ciało zamordowanego znaleziono w sierpniu 2008 roku w lesie w Wymysłowie niedaleko Będzina. Ofiara miała skrępowane taśmą klejącą ręce i nogi, podcięte gardło oraz liczne rany zadane kijem bejsbolowym.
Dzisiejszy proces jest drugim w sprawie byłego samorządowca – tym razem wyrok jest prawomocny. Obrończyni Jerzego G., Małgorzata Bednarska Myczkowska, nie wyklucza jednak kolejnych kroków prawnych. Przypuszcza, że złoży wniosek o wywiedzenie kasacji tego orzeczenia.

IAR/Łukasz Kałuża, PR Katowice, Fot. Ilustracyjne

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520