HomeDetroit

Były Dyrektor Generalny Microsoftu przekazał 3 mln dolarów na rozbudowę Motown Museum

Były Dyrektor Generalny Microsoftu przekazał 3 mln dolarów na rozbudowę Motown Museum

Motown Museum ogłosiło w poniedziałek, że otrzymało darowiznę w wysokości 3 milionów dolarów. Pieniądze wpłynęły od Ballmer Group, założonej przez Stevea i Connie Balmerów.

Steve Ballmer, były Dyrektor Generalny firmy Microsoft, podarował poprzez swoją fundację charytatywną 3 Miliony dolarów na rzecz Motown Museum.

Pieniądze te zasilą rozbudowę muzeum, która rozpoczęła się we wrześniu 2019r.

Zebrano już połowę z 25 milionów potrzebnych na zrealizowanie całego projektu. Został on wcześniej tylko tymczasowo wstrzymany przez COVID-19 i trwa nieprzerwanie od maja.

Po jego realizacji muzeum zajmować będzie 4645m2. W jego wnętrzu znajdziemy studio nagraniowe, salę koncertową jak również interaktywne wystawy, i nie tylko.

Dyrektor Motown Museum wydała oświadczenie – “W obliczu historycznych, globalnych zmian, wciąż widzimy jak nasza społeczność, darczyńcy oraz nasza rodzina Motown łączy się w naprawdę inspirujący sposób. Rozpęd i wsparcie dla rozbudowy nadal nadchodzi od wizjonerskich i oddanych liderów, takich jak Steve i Connie Balmer, którzy nadają głos ważności tego co robimy. Ich wiara w moc społeczności oraz okazji, jest idealnym hołdem dla niesłabnącego ducha Motown i jesteśmy bardzo wdzięczni za ich szczodry prezent.”

Faza pierwsza projektu nazwana “Hitsville Next”, służyć ma jako skrzydło edukacyjne oraz kreatywne.

PS

 

COMMENTS