Była szefowa Urzędu Skarbowego w Gdańsku: Spółka Amber Gold nie składała deklaracji podatkowych

Była szefowa Urzędu Skarbowego w Gdańsku: Spółka Amber Gold nie składała deklaracji podatkowych

Spółka Amber Gold nie składała deklaracji podatkowych, potwierdziła Maria Liszniańska, przesłuchiwana dziś przez sejmową Komisję ds. Amber Gold. Maria Liszniańska była pełniącą obowiązki naczelnika I Urzędu Skarbowego w Gdańsku, a potem wicedyrektorem Izby Skarbowej w Gdańsku.

Zeznając przed komisją powiedziała, że w 2010 roku Amber Gold była jednym z wielu podmiotów, które nie składały zeznań podatkowych. “W I Urzędzie Skarbowym w Gdańsku Amber Gold była wówczas jedną z trzech tysięcy osób prawnych, która niczego nie składała” – powiedziała świadek.

Przewodnicząca komisji Małgorzata Wassermann pytała świadka o to, czemu urzędnicy nie reagowali po informacji z sądu rejestrowego, że Marcin P. wykonywał wielomilionowe transakcje oraz podniósł kapitał w spółce z miliona do dziesięciu milionów złotych. Maria Liszniańska powiedziała, że miała zbyt mało czasu na nauczenie pracowników odpowiednich zachowań. “Te informacje do mnie nie trafiały, by nauczyć pracowników prawidłowego reagowania na informacje, które otrzymują potrzeba czasu, w ciągu roku nikt tego nie zrobi. Ja i tak zrobiłam tam ogrom pracy, musiałam wymienić pracowników, ale ten proces to nie jest chwila, moment” – dodała Maria Liszniańska.

Pierwszy z wezwanych na posiedzenie sejmowej komisji do spraw Amber Gold świadek, nie stawił się na wezwanie. Wczoraj Tomasz Rzewuski, były naczelnik III Urzędu Skarbowego w Gdańsku, przesłał do komisji tygodniowe zwolnienie.

Dokumentu nie wystawił lekarz sądowy, dlatego przewodnicząca komisji Małgorzata Wassermann z PiS wezwała nieobecnego do uzupełnienia zwolnienia.

IAR/Tomasz Zielenkiewicz/gaj

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0