1.1 C
czwartek, 28 marca, 2024

Była szansa na podium – skończyło się na 4. i 5. miejscu

Słoweniec Domen Prevc wygrał konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich rozegrany w Lillehammer. Na czwartym miejscu zawody w Norwegii ukończył Kamil Stoch, piąty był Maciej Kot.

Lider klasyfikacji generalnej PŚ nie dał szans rywalom, jako jedyny w stawce dwa razy pokonał odległośc 140 metrów. W pierwszej serii osiągnął 142,5 m., w drugiej 141,5 m.
Drugie miejsce w Lillehammer zajął Norweg Daniel Andre Tande (136 m/137,5 m), trzecie Austriak Stefan Kraft (137 m/135,5 m). Kamil Stoch w pierwszym skoku osiągnął 134,5 m, w drugiej serii wylądował nieco bliżej. 131,5 m pozwoliło mu jednak utrzymać czwarte miejsce w konkursie. Dwa równe skoki – 132,5 m / 132 m – oddał Maciej Kot, który w klasyfikacji generalnej PŚ awansował na 5. miejsce. Po sobotnim konkursie Stoch wyprzedził dwóch zawodników i w klasyfikacji łącznej jest 10.
W Lillehammer punkty Pucharu Świata zdobyło w sumie sześciu Polaków. 13.miejsce zajął Dawid Kubacki (129,5 m / 128,5 m), 16. był Piotr Żyła (124,5 m / 130 m), na 18. pozycji uplasował się Stefan Hula (126,5 m / 125 m), a na 27. Klemens Murańka (123,5 m / 119 m), który pierwszy raz w tym sezonie awansował do drugiej serii konkursu PŚ.
31. miejsce zajął Aleksander Zniszczoł (118,5 m), który jako jedyny z reprezentantów Polski nie zakwalifikował się do drugiej serii zawodów w Lillehammer.
Kolejny konkurs PŚ zostanie rozegrany na tej samej skoczni w niedzielę o godz. 15.00.