20.3 C
Chicago
wtorek, 16 lipca, 2024

Bydgoszcz: David Lynch i inne gwiazdy na Camerimage  

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

 

Czerwony dywan przed Operą Nova w tym roku rozwinie się 11 listopada o godz. 17. Wtedy zacznie się gala otwarcia 25. edycji festiwalu Camerimage.

Uroczystość z udziałem wyjątkowych twórców kina zainauguruje trwające tydzień wielkie święto kina nad Brdą. Organizatorzy imprezy właśnie opublikowali pełny program wydarzenia. Wśród nich znajdziemy około trzystu filmów (wybranych z około trzech tysięcy), zarówno fabularnych, jak i dokumentalnych, które startują w poszczególnych konkursach festiwalu, a które będzie można oglądać w Operze Nova, Multikinie i Miejskim Centrum Kultury.

Przypomnijmy tylko, że obrazy będą jak co roku walczyć między innymi w konkursie głównym, etiud studenckich, debiutów reżyserskich i operatorskich, konkursie pilotów seriali i filmów polskich. W tej ostatniej kategorii zmierzą się między innymi „Pokot” Agnieszki Holland, „Jestem mordercą” Macieja Pieprzycy, „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” Marii Sadowskiej i „Amok” Katarzyny Adamik. Będzie też mnóstwo warsztatów i spotkań – między innymi z Laną Wachowski i Johnem Tollem, Davidem Lynchem i Vittorio Storaro. Nie można także zapomnieć o wystawach, które będą towarzyszyły festiwalowi. W toruńskim CSW 12 listopada swoją ekspozycję otworzy David Lynch.

Tego samego dnia w tym samym miejscu zostanie uruchomiona wystawa fotografii Gregory’ego Crewdsona „Cathedral of the Pines”. Z kolei 13 listopada w Galerii Miejskiej bwa w Bydgoszczy goście obejrzą wystawę fotografii z kolekcji Loli Garrido oraz serię portretów autorstwa Lindy McCartney.

Joanna Pluta aip

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520