HomePomorskie

Bydgoszcz: 3-letni Kuba dostał lek nasenny. Zmarł na skutek obrzęku mózgu. Będzie proces matki i jej kochanka

Bydgoszcz: 3-letni Kuba dostał lek nasenny. Zmarł na skutek obrzęku mózgu. Będzie proces matki i jej kochanka

27-letniej matce i jej 35-letniemu kochankowi grozi nawet 25 lat więzienia. To finał śledztwa w sprawie podania dziecku leku nasennego.

W prokuraturze Rejonowej Bydgoszcz-Północ zakończyło się śledztwo w sprawie śmierci 3-letniego Jakuba. Sprawa dotyczy zdarzenia, które miało miejsce 28 sierpnia ubiegłego roku. 27-letnia matka zabrała dziecko na spotkanie z nowo poznanym 35-letnim mężczyzną. Para miała się spotkać w jednym z bydgoskich hoteli. Dziecko – jak wynika z ustaleń śledztwa – było niespokojne i dorośli nie mogli zająć się sobą. Chłopcu został podany lek nasenny zawierający substancję czynną diazepinę. Kiedy dziecko zaczęło robić się sine, matka wezwała pogotowie. Chłopca nie udało się jednak już wybudzić. Zmarł.

 

W piątek w prokuraturze odbyło się ostatnie z przesłuchań w tej sprawie. Matka i mężczyzna, z którym się spotkała, usłyszeli taki sam zarzut. Śledczy zarzucają podejrzanym, że wspólnie i w porozumieniu podając lek dziecku doprowadzili do jego śmierci. – Doszło do rozmiękania mózgu i masywnego obrzęku mózgu, co w efekcie doprowadziło do zgonu – mówi prok. Piotr Dunal zapowiadając, że jeszcze w tym tygodniu do sądu trafi akt oskarżenia w tej sprawie. Podejrzani przebywają w areszcie. Grozi im nawet do 25 lat więzienia.

 

MCH aip

COMMENTS